1- همراه بانک رسالت چیست ؟

برنامه ای نرم‌افزاری است که باید روی گوشی تلفن همراه نصب شود. مشتری با نصب این نرم افزار می تواند فعالیت های بانکی خود اعم از: انتقال وجه کارت به کارت، ساتنا، پایا، مشاهده مانده تسهیلات، پرداخت اقساط، پرداخت اقساط دیگران، انواع گزارش، خرید شارژ، پرداخت قبوض، ورود از طریق اثر انگشت و ... را انجام داد .

2- همراه بانک رسالت در چه نسخه هایی موجود است ؟

نرم افزار همراه بانک رسالت در سه نسخه اندروید؛ IOS و همچنین نسخه تحت وب pwaبه نشانی
www.rqbank.ir قابل ارائه است.

3- نحوه فعال کردن همراه بانک در گوشی موبایل چگونه است؟

بعد از دریافت نرم افزار از سایت بانک، با داشتن نام کاربری و رمز عبور می توانید از همراه بانک رسالت استفاده کنید. در صورت نداشتن و یا فراموشی رمزعبور به پیشخوان مجازی بانک قرض الحسنه رسالت مراجعه نمایید. شایان ذکر است، در صورتی که نام کاربری و کلمه عبور جهت ورود به اینترنت بانک قرض الحسنه رسالت را دارید و تا کنون نام کاربری و کلمه عبور همراه بانک خود را از هیچ طریقی قبلا دریافت نکرده باشید ، میتوانید برای" اولین بار و فقط یکبار با مراجعه به منوی خدمات بانکداری مدرن، فعال سازی همراه بانک " نسبت به دریافت نام کاربری و کلمه عبور همراه بانک خود اقدام فرمائید.

4- درصورت سرقت یا گم شدن گوشی موبایل امکان استفاده از اطلاعات همراه بانک برای سارق یا یابنده امکان پذیر است؟

خیر. نام کاربری و رمز عبور اطلاعاتی است که فقط خود شخص دارد. لذا از نظر امنیتی نگرانی درخصوص سرقت اطلاعات برای کاربر وجود ندارد.

5- از نرم افزار همراه بانک چگونه می توان جهت تولید رمزیکبار مصرف استفاده کرد؟

با توجه به اتصال بانک قرض الحسنه رسالت به سامانه هریم ، در هنگام خرید اینترنتی و یا انجام عملیات کارت به کارت با فشردن لینک دریافت رمز پویا، رمز یکبارمصرف برای شما از طریق پیامک ارسال خواهد شد. در غیر این صورت در همراه بانک از دو طریق قادر به دریافت رمز پویا هستید : 1- مراجعه به منوی کارت / انتخاب کارت مورد نظر/ رمز پویا 2- مراجعه به منوی سایر/ عملیات کارت دریافت رمز یکبارمصرف کارت (رمز پویا) )

6- آیا برای نصب برنامه همراه بانک به نرم افزار خاص دیگری احتیاج است ؟

خیر ، فقط نرم افزار را ترجیحاً از سایت بانک قرض الحسنه رسالت دانلود و نصب نمایید .

8- پس از نصب برنامه همراه بانک، لیست سرویس ها به صورت کامل نمایش داده نمی شود؟

در صورت نصب همراه بانک در گوشی فردی که شماره همراه ایشان در بانک معرفی نشده باشد ، نرم افزار بصورت کامل نمایش داده نمی شود . همچنین چنانچه با نام کاربری شخص دیگری به جز خودتان به سامانه همراه بانک وارد شوید ،منوی کارت غیر فعال می گردد .