تاریخ 1398/03/23         ساعت 12:40:08     گروه خبری اخبار برگزیده

شبکه توسعه اجتماعی رسالت و استانداری یزد با هدف تشکیل کانون های همیاری اجتماعی وایجاد و حمایت از کسب و کارهای خرد و خانگی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
تصویر به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه رسالت، این تفاهم نامه به منظور همکاری مشترک دبیرخانه شبکه توسعه اجتماعی رسالت و استانداری یزد در جهت تشکیل کانون های همیاری اجتماعی در فرمانداری ها، بخشداری ها، دهیاری ها و شهرها و روستاهای استان یزد و ارائه خدمات مورد نیاز آنها بر اساس الگوی توسعه اجتماعی رسالت به امضای محمدحسین حسین زاده مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت و راهبر شبکه توسعه اجتماعی رسالت و محمدعلی طالبی استاندار یزد درآمد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: در حوزه اشتغال اعتقاد ما دراین است که با تزریق پول، کار ایجاد نمی شود بلکه برای این مهم باید ساختاری مناسب تعریف و طراحی شود‌. ما نیز پیرو منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید داخلی و ایجاد اشتغال خرد را در دستور کار قرار دادیم.

محمدحسین حسین زاده بابیان اینکه اعتقاد داریم بانک به تنهایی در حوزه اشتغال کارساز نخواهد بود، افزود: در همین راستا ساختاری به نام شبکه توسعه اجتماعی رسالت طراحی شد.

وی انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی، گروه توسعه کارآفرینی ثمین، دانشگاه رسالت، بازار اعضا، شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت و بانک قرض الحسنه رسالت را سازمان های راهبری این شبکه عنوان کرد و یادآور شد: امورفرهنگی و ساختارسازی این شبکه برعهده انحمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی است.

حسین زاده، شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت را متولی اعتمادسازی و سوادمالی شبکه عنوان کرد و گفت: مدیریت زنجیره ارزش از تعریف وطراحی محصول تا فروش و خدمات پس از فروش نیز برعهده گروه توسعه کارآفرینی ثمین است.

راهبرشبکه توسعه اجتماعی رسالت بااشاره به بعد بازاز در شبکه افزود: پلتفرومی به نام بازار اعضا در این شبکه طراحی شده که کار بازار فروش محصولات تولید شده را ساده تر است.

حسین زاده همچنین تامین مالی خرد و مدیریت دانش را نقش بانک قرض الحسنه رسالت و دانشگاه رسالت در شبکه عنوان کرد.

وی در ادامه بااشاره به فعالیت ۸۳۰۰کانون همیاری اجتماعی در شبکه توسعه اجتماعی رسالت افزود: میانگین اعضای این کانون ها ۳۳۶نفر است.

به گفته حسین زاده تولید در شهرهای کوچک و روستاها و مصرف در شهرهای بزرگ از جمله اهداف شبکه توسعه اجتماعی رسالت است.

بر اساس این تفاهم نامه استانداری و واحدهای تابعه با همکاری و مشاوره رهیاران دبیرخانه شبکه توسعه اجتماعی رسالت نسبت به شکل دهی کانون های همیاری اجتماعی در حوزه مسئولیت خود در استان اقدام می کنند.